Materiały ścierne

Dyski fibrowe

Dyski fibrowe umożliwiają precyzyjne usunięcie spawu, fazowanie i krawędziowanie. Ich zastosowanie pozwala na pozbycie się defektów powierzchni, skutecznie i szybko ją wyrównując. Przygotowuje powierzchnie pod malowanie bez konieczności podejmowania kolejnych kroków szlifierskich. Dyski fibrowe są do 3 razy szybsze i do 5 razy wytrzymalsze od standardowych tarcz do szlifowania. Ukosują elementy przed spawaniem. W naszym asortymencie posiadamy innowacyjne materiały ścierne 3M.

Dyski lamelkowe

Dyski lamelkowe to jedne z najpopularniejszych materiałów ściernych. Mają uniwersalne zastosowanie: oszlifowują rysy, odpryski, a także usuwają naloty takie jak: rdza, czy stara farba. Materiały ścierne 3M gwarantują idealne wykończenie powierzchni. Obróbka spawów pachwinowych.

Tarcze do cięcia i szlifowania

W swojej ofercie posiadamy szeroki asortyment wydajnych i szybkich tarcz do cięcia i szlifowania znanej marki 3M, a wśród nich znajdują się nowoczesne tarcze Silver oraz wyjątkowo wydajny 3M Cubitron II, którego bardzo ostre ziarno powoduje podczas szlifowania i cięcia znaczne niższą temperature, w wyniku czego praca jest szybsza i wydajniejsza. Tarcze Cubitron II i Silver doskonale sprawdzą się przy obróbce materiałów trudno ścieralnych takich jak Duplex, hardox, żeliwo szare, żeliwo sferoidalne, stale niestopowe czy wysokostopowe.

Szczotki kompozytowe

Szczotki kompozytowe z ziarnem ściernym gwarantują dokładne czyszczenie i wykończenie powierzchni. Doskonale się do niej dopasowując. Nadają się do obróbki różnego rodzaju materiału: stali nierdzewnej i konstrukcyjnej, mosiądzu czy aluminium. W przypadku stali nierdzewnej czy aluminium nie potrzebna jest pasywacja chemiczna. Zastosowanie szczotki nie powoduje odbarwień nawet po wielu latach użytkowania.

Włókniny ścierne

Włókniny ścierne to materiał najlepiej sprawdzający się do szlifowania i matowania powierzchni z tworzywa sztucznego. Z powodzeniem mogą być stosowane również do obróbki drewna, gumy, ceramiki i szkła. Cechuje je wysoka elastyczność, co sprawia, że są w stanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Przestrzenna budowa włókniny zapobiega zapychaniu się urobkiem obrabianych elementów.

Pasy bezkońcowe

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama bezkońcowych pasów ściernych. Występują one w wielu ziarnistościach a także na odpowiednich podkładach o różnych stopniach sztywności, umożliwiających pracę na sucho jak i na mokro. Są doskonałym narzędziem do szlifowania, oczyszczania, wykańczania i satynowania. Nowa linia pasów bezkońcowych Cubitron II. Precyzyjne kształtowane ziarno Cubitron II poprzez swoją konstrukcje charakteryzuje się dużo większą wydajnością niż tradycyjne ziarno ceramiczne.

Wybierz produkt, którym jesteś zainteresowany, żeby poznać ofertę.

    Nasza jakość jest dla Ciebie

    © 2023 IFB Poland. Stworzone przez Rundomain